فرصت را از دست نده!

فرصت را از دست نده!

دو سال پیش به همراه خانواده به شهر دزفول به خانه یکی از اقوامم مسافرت رفتیم. چون خودم علاقه مند به گل و میوه هستم سعی می کنم برای هدیه و شیرینی دادن به دیگران تا حد ممکن گل و میوه تهیه کنم. همان جا از میزبان خواستم که بعد از گشت و گذار در شهرشان مرا به گلفروشی ببرند تا برایشان گل هدیه بخرم. وقتی با گلفروشی در مورد قیمت انواع گل هایی که موجود داشت صحبت کردم، متوجه شدم که چقدر قیمت گل ها در دزفول نسبت به شهر خودمان در گیلان به مراتب ارزانتر است. با خودم گفتم زمان برگشت به استان خودمان حتما به اندازه یک بغل پر، گل خواهم خرید و آرزوی چندین و چند ساله ام را که همیشه دوست داشتم یک گلدان پر از شاخه های گل در خانه داشته باشم را برآورده می کنم. زمان برگشت صبح روز جمعه بود و همه گل فروشی ها تعطیل. خیلی حالم گرفته شد با دست خالی به خانه برگشتیم. اما در حین برگشت از سفر در هواپیما حسابی فرصت فکر کردن به این موضوع را داشتم. با خودم گفتم: چرا برای یک بغل گل باید آرزو به دل بمانم؟ چرا باید منتظر بمانم که اتفاق خاصی بیوفتد و یا بمیرم و بعد اقوام و دوستانم روی مزارم دسته گل های بزرگ بیاورند، آن موقع که من نیستم و لذت آن گل ها را نمی بینم پس با خودم عهد می کنم که به اولین گل فروشی که رسیدم برای خودم یک بغل دسته گل بخرم.

این موضوع را عملی کردم و ماجرا  را برای دوستان و اقوامم تعریف کردم از آن موقع به بعد همیشه گل به من خدمت می کند چه خودم می خرم چه دیگران به من هدیه می دهند. یادم است که در یکی از سمینارهایم به تعداد تیم اجرایی ام ( اعضای مجموعه فصل اول) که حدود ۸ نفر هستیم، برایم دسته گل های رنگارنگی هدیه آوردند و من مثل بادکنک هایی که پیشتر گفتم  انها را به اعضای تیمم هدیه دادم و همه بعد از سمینار با یک دسته گل به خانه هایمان برگشتیم.

حرف حساب!

چون فرصتهای زندگی، دیگر قابل بازگشت نیستند، باید از هر فرصتی بهترین استفاده را کنیم. استفاده کردن از فرصت، یعنی این که هر کاری را در وقت مناسب انجام دهیم.

 نتیجه اینکه عمر انسان کوتاه است، و فرصتهای زندگی کوتاه­تر و زودگذرتر. هر روزی که از عمر انسان می‏گذرد، تعدادی از فرصتهای زندگی او نیز برای همیشه از دست می‏رود و نابود میشود. پس فرصت ها را خلق کنیم و در ثانیه ثانیه زندگی، فرصت ها را دریابیم.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو
×
×

سبد خرید