قانون انتقال

قانون انتقال

“ادعونی استجب لکم” بخوانید مرا تا اجابت کنم شما را! موضوعی که قراره دربارش امروز بنویسم درباره خواستن ما و باوری هست که در بین روزمرگی های زندگی به کلی یادمون رفته. با یه مثال سعی می کنم منظور مقاله رو به درستی برسونم. خداوند درخت رو آفرید برای رفاه حال ما. یه لحظه فکر کنید و همین جا استوپ کنید از خوندن ادامه مقاله. ببینید چه استفاده هایی میتونیم از درخت تو زندگیمون داشته باشیم.

بله درسته ! ما از درخت می تونیم به عنوان سوخت برای پخت غذا، وسیله گرمایشی، قایق و کشتی، صنایع چوبی رفاهی منزل مثل کمد و مبل و .. و خیلی موارد دیگه استفاده کنیم. قبول دارید که مختاریم و می تونیم در هر موردی که امکانش هست و دلمون خواست از درخت در زندگی مون استفاده کنیم؟

خوب حالا یه سوال چقدر از این همه مخلوقاتی که خداوند برای ما آفریده برای بهتر زیستنمون استفاده می کنیم؟ ایا اصلا می دونیم چی میخوایم؟ اصلا از خدا که منتظره استجاب کنه خواسته هامونو چیزی خواستیم؟ دوست عزیز! ظرفت رو هر چه قدر بزرگ انتخاب کنی به همون مقدار از مخلوقات می تونی از این دنیا بهره ببری. یادت باشه هیچکس مقصر و مسئول در زندگی تو نیست چون تو آزاده و صاحب اختیار آفریده شدی. اگه غیر این عمل کنی خودت توی این همه وفور نعمت محدودیت رو انتخاب کردی. پس همین حالا شروع کن. بخواه حرکت کن و امید داشته باش که سر وقتش سهم تو با تلاشی که میکنی بهت میرسه!

یه قانون به نام “قانون انتقال” هست که میگه اگه قراره از وضعیتی موجود به وضعیتی مطلوب برسی کافیه فقط در طی مسیر رسیدن به مقصد، حالت رو خوب نگه داری و این حال خوب جز با شکر گزاری حاصل نمیشه .

حالا چرا؟ 

چون مغز ما همزمان دو تا کار  رو نمی تونه انجام بده، یعنی در عین حال این که شکر گزار باشه، گله و شکایت هم بکنه. لذا وقتی شکرگزاری می کنی رو مدار خوبی خواهی بود و حالت خوب می مونه .

با یه تمرین شکرگزاری ۱۰ دقیقه ای روزانه  حال دنیا رو ببر و بدون که تو اشرف مخلوقاتیو لایق بهترین ها! فقط کافیه باور کنی و بخوای…

همین حالا یه دفتر بردار ، شروع کن به نوشتن شکرگزاری. پیشنهاد می کنم کتاب “معجزه شکرگزاری در ۲۸ روز راندا برن ” رو تهیه و مطالعه کنید.

معجزه شکرگزاری رو در زندگیت ببین!

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو
×
×

سبد خرید