مارشملو ات را فعلا نخور!

مارشملو ات را فعلا نخور!

امروز یاد دانش آموزان و بچه های کنکوری افتادم یادم هست حدود ۲۴ سال پیش همین روز ها برای کنکور داشتم تلاش می کردم. اون موقع کسی نبود که از تحقیق مارشملو برامون حرف بزنه و انگیزه و امید خود جوش در ما می رفت و می اومد. 

دوست عزیز ی که این مقاله رو می خونی می دونم که اگه دنبال پیشرفت و یادگیری نبودی اصلا کلمه ای سرچ نمی کردی که این مقاله رو بیاره . چون اینجا حرف هایی که می نویسم مخصوص آدم هایی هست که در زندگی  شون به دنبال بهتر و موفق تر شدن هستند. پس اول بهتون تبریک میگم که کنجکاوی کودکانه تان را حفظ کردید و به دنبال رشد هستید. 

دقیقا چیزی که می خوام بگم ربط به همین مطالعه شما داره که الان داری به خاطرش وقت میزاری. ما برای انجام کارهایی که برامون ارزشمند و سرنوشت سازه نیاز داریم یه کارهایی انجام بدیم و برعکس یه سری کارها رو هم انجام ندیم. بنا به تحقیقی که با نام مارشملو انجام شد برای رسیدن به موفقیت بایستی از یه لذت هایی لحظه ای دست بکشیم و اون تایم رو برای رسیدن به ارزش و هدفمون صرف کنیم. 

مثلا برای قبولی در کنکور و رتبه و دانشگاه خوب قبول شدن بایستی از گپ . گفت های مجازی تو انواع شبکه های اجتماعی ، از مهمانی ها و درو همی های دوستانه و خانوادگی،سفر، گردش و …دل بکنیم و عوضش برای درس و مطالعه و تست زدن برنامه ریزی کنیم و وقت بزاریم. 

تو تحقیق مارشملو که روی کودکان مهد کودکی انجام شد به بچه ها گفته شد که اگه شیرینی مارشملو رو نخورند و منتظر بمونن مربیشون بره بیرون و بیاد بهش یکی دیگه مارشملو میدن که دو تایی بخوره، حدود  یک سوم نخوردند ، بعد از ۱۰ سال دوباره اون بچه ها رو بررسی کردند و دیدند اون یک سوم نسبت به بقیه موفقیت تحصیلی بیشتر، دوستان و روابط یهتر و کمتر به اعتیاد و بزهکاری کشیده شده بودند.

پس دوستان عزیزم برای موفقیت در هر تصمیم و هدفی کافیه تا رسیدن به موفقیت صبر کنید و مارشملو هاتونو سیو کنید تا بعدا بشینید در زمان موفقیت با لذت بیشتری نوش جان کنید.

موفقیت یک اصل داره و اونم اینه:

موفقیت از خودش رد پای بر جا میزاره! پس برای هر موفقیتی ببین قبلی ها چیکار کردن رد پاشونو بیگر و برو حتما بهش می رسی!

تومیتونی فقط انتخاب کن و انجام بده!

پاسخی بگذارید

بستن منو
×
×

سبد خرید