پشتکار همه چیز است!

پشتکار همه چیز است!

 

مسئله این نیست که گاهی اوقات کارهای بزرگی انجام دهید. مسئله این است که در برداشتن گام های کوچک پشتکار داشته باشید.

اگر امروز به باشگاه رفته اید و تمرین ورزش انجام داده اید انتظار ندارید که وقتی به خانه برگشتید و در آیینه خود را می نگرید، تغییری مشاهده کنید. همینطور اگر فردا هم به باشگاه بروید و به خانه برگردید و در آیینه خود را بنگرید، مجددا هیچ تغییری را نخواهید دید.

پس ظاهرا هیچ نتیجه ای نگرفته اید ، پس حتما تلاش شما بی تاثیر بوده است؟ پس ظاهرا جا زده اید؟

شما می توانید با باور به اینکه با ادامه این کار درست می توانید نتیجه مطلوب را بگیرید، به انجام و تمرین خود ادامه دهید و خودتان را به رژیم غذایی یا تمرین ورزش متهعد کنید. شما حتی اگر دائما به آن متعهد بمانید باز هم مطمئن نیستید که زمان محقق شدن هدفتان کی می رسد. 

اما بر خوش اینکه مطمئن باشید که روزی بدنتان خوش فرم می شود. هیچ چیز اتفاقی نیست. بلکه روی هم انباشته شدن کارهای کوچک بسیاری است که هر کدام به تنهایی بی فایده است. اما اگر دائما این کار را انجام دهید و با کارهای کوچک دیگری ترکیب شان کنید، نتیجه مطلوبتان را خواهید دید. این کارهای کوچک بی فایده هستند که اگر بارها انجام شان دهید مهم می شوند.


وقتی دائما خوب هستید وقتی دائما نسبت به جهان و ارزش های تان صادق هستید . وقتی چیزی که می گویید و کاری را انجام می دهید دائما اندازه گیری می کنید و در افکار و کلام تان و رفتار تان و خواسته های تان حس انسجام و به هم پیوستگی وجود دارد. وقتی تمام اینها در کنار یکدیگر قرار می گیرند آنگاه ناگهان مردم می گویند: من به این فرد اعتماد دارم. کاری که دیروز انجام داده ام من را به جایی که امروز هستم رسانده. اما کاری که دیروز انجام دادم به من کمک نمی کند که همین جایی امروز هستم بمانم.

شما از زندگی آنچه را که می خواهید نمی گیرید آن چیزی را می گیرید که خودتان بدست می آورید. اینجا یک چرخه روزانه است هر روز یک شروع دوباره است. هر روز روز شروع است. یک تلاش جدید برای زندگی. یک فرصت جدید. اگر رفتارهای کوچک و مداوم انجام دهید که می دانید به نفع تان است بعد از  سال به جایی می رسید که انتظارش را دارید. به اصطلاح به چرخه اثر مرکب وارد می شوید. کنترل زندگی تان دست خودتان است. 

امتحان و اقدام کنید به گام های کوچک مستدام تا به راحتی به رویاهایتان روح و زندگی ببخشید.

 

پاسخی بگذارید

بستن منو
×
×

سبد خرید