چگونه قانون ۲۰ ثانیه و قانون یک کلمه مرا کتاب خوان کرد؟

چگونه قانون ۲۰ ثانیه و قانون یک کلمه مرا کتاب خوان کرد؟

 مغز ما برای اینکه فقط به فکر بقا است و همواره  تلاش در حفظ وضعیت موجود دارد، برای جلوگیری از هر تغییری توجیه و دلیل قانع کننده ای می سازد. لذا نیاز  داریم که به راه حل هایی هوشمندانه برای ایجاد تغییر در زندگی مان مسلح شویم .

قانون ۲۰ ثانیه 

یعنی اگر قرار است کاری را انجام بدهیم کافیست تا زمان شروعش ۲۰ دقیقه زمان بگذاریم و برعکس اگه قرار است کاری را انجام ندهیم بهتر است تا شروعش بیشتر از ۲۰ ثانبه فرصت داشته باشیم. مثلا اگر می خواهیم سیگار نکشیم پس باید سیگار را جایی بگذاریم که تا دسترسی به آن بیشتر از ۲۰ ثانیه طول بکشد اینگونه احتمال منصرف شدن از سیگار کشیدن بالا میرود. یا اگر قصد داریم برویم پیاده روی یا باشگاه، بهتره است کتانی و ساک مخصوص باشگاه مان را جلوی در خروجی آماده بگذاریم. حال چند خواهش از شما مخاطب عزیز دارم تا ساعت مطالعه تان را بیشتر کنید:

  1.  کتاب را دم دست بگذارید
  2. مداد یا خودکار حتما کنار آن باشد.
  3. تا می توانید از موبایل تان فاصله بگیرید و آن را دور از کتاب بگذارید.( چون ۲۰ ثانیه اول ممکن است به سراغ موبایلتان بروید.)

 

قانون یک کلمه

این قانون می گوید مغز ما از کارهای بزرگ می ترسد و از آنها اجتناب می کند! کار بزرگی مثل خواندن یک کتاب! یا نظافت آشپزخانه!

با قانون یک کلمه نیازی نیست شما تمام کتاب را بخوانید، یا تمام خانه را نظافت کنید! کافیست یک فصل  کتاب را تصمیم به مطالعه بگیرید یا یک طرف آشپزخانه را شروع کنید به نظافت. اگر باز هم مغز به شما گفت این هم زیاد است می توانید یک صفحه را بخوانید یا فقط یک کشوی آشپزخانه را تمیز کنید.

بله اگر بگویید من فقط کلمه اول کتاب را می خوانم یا فقط همین یک کشوی کابینت را تمیز می کنم این کار اصلا برای مغز ترسناک نیست و شما موفق خواهی شد به ادامه کارتان بپردازید. زیرا با اولین کلمه خواندن یا اولین کشو را تمیز کردن، دیگر زحمت آن کار برای مغز کمتر می شود و با سرعت و آسودگی بیشتری مطالعه و نظافت انجام می شود.

دوست عزیز امتحان کن و نتیجه شگفت انگیز این دو قانون را مشاهده کن.

 

این پست دارای یک نظر است

  1. عالی بود

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو
×
×

سبد خرید