گزارش جلسه دوم دوره ” خالق زندگی ات باش”

گزارش جلسه دوم دوره ” خالق زندگی ات باش”

طبق روتین هر جلسه کلاس با تمرین ذهن آگاهی و شکرگزاری و بررسی تکالیف جلسه اول رسما شروع شد.

بعد با دیدن فیلم انیمیشن و پرسش و پاسخ درباره مفهوم فیلم ، موضوع افکار ما انسا نها در زندگی مطرح شد. اینکه انسان حدودا بین ۵۰ تا ۶۰ هزار فکر در یک روز دارد که اگر به ذهن خوراک ندهد این افکار جز یک سری افکار تکراری که ذهنمان را به خود مشغول می کند چیزی بیش نیستند. و دقیقا تفاوت افراد معمولی با افراد موفق به کیفیت افکارشان مربوط می باشد. با مطالعه کتاب، آموزش دیدن از طریق شرکت در کلاس ها و دوره های مجازی ما به ذهن مان خوراک جدید می دهیم و اگر این محتواها باعث ایجاد تغییر در رفتارمان شوند زنگی مان از حالت یکنواختی و روتین بودن در می آید.

در بخش بعدی با ساختار مغز به تشریح رفتار های مان بر اساس ساختار مغز پرداختیم. اینکه مغز ما از سه بخش خزنده، میانی و منطقی تشکیل شده و هر کدام بسته به شرایط نوعی رفتار را برایمان رقم می  زنند. با توضیح اینکه مغز خزنده با رفتار هایی چون فرار، تسلیم و حمله و مغز میانی به دنبال تفریح و لذت و در آخر مغز منطقی ما که در جستجوی منفعت و اینکه برایمان خوب است یا نه، توضیح داده شد که با دیدن دم این سه بخش مغز با فرمول

 با تفکر و تصمیم گیری و مطالعه منطقی

به مغز خزنده وعده استراحت

به مغز میانی جایزه و چیزی که لذت بخش

 دم مغز مان را دیده و اقدام به تغییر در سبک زندگی مان کنیم.

در ادامه با سوال اینکه ما مهارت رانندگی رو چطوری یاد گرفتیم؟

ساخت مسیر عصبی را با پخش فیلمی تشریح نمودیم. و در ادامه برای درک عمیق این موضوع بازی را در کلاس انجام دادیم و ساخت مسیر عصبی بسیار عمیق به هنرجویان عزیز آموزش داده شد.

در ادامه فیلمی از انعطاف پذیری مغز برای هنرجویان عزیز پخش شد با این پیام که با انجام یک سری رفتارهای جدید و ساخت عادت جدید می توانیم عادتهای قدیم رو کمرنگ و بر اساس عادت جدید روال زندگی مان را تغییر دهیم و به برنامه ها و اهدافی که داریم دسترسی پیدا کنیم.

از ساخت عادت در ۶۶ روز صحبت کردیم و از قانون یک کلمه و ۲۰ ثانیه. گفتیم که در ۲۲ روز اول ساخت  عادت در ۶۶ روز، مغز خزنده مان خیلی فعاله و ما میتوانیم با وعده استراحت و یک پاداش به خودمان این ۲۲ روز اول رو سپری کنیم. بعد ۲۲ روز دوم مثل اینکه داریم اسباب کشی می کنیم و تا مدتی جای وسایل را دقیق نمی دانیم اذیت می شویم یادمان باشد که اگر عادتی ساخته ایم از خودآگاهمان به ناخودآگاهمان در حال انتقال است و همان جابجایی و اسباب کشی برایمان اتفاق می افتد.

زندگی مانند راندن یک دوچرخه است؛ برای آنکه تعادل‌تان را حفظ کنید، باید به حرکت ادامه دهید.

حالا نوبت مرور سه دقیقه ای مطالب با همگروهی بود. و اقدامک هایی که برای هفته آینده باید انجام دهند.

  1. چه اقدامات و تصمیماتی گرفتی که مغز خزنده عمل کرد؟( کجاها فرار کردی؟)
  2. یک چالش برای خودت تعریف کن و از همین امروز شروع کن به انجام آن.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو
×
×

سبد خرید