woop چیست؟

 خانم گابریل اوتینگن پس از تحقیقات گسترده دریافتند که تجسم و تفکر مثبت درباره اهدافی که داریم ممکن است در کوتاه‌مدت باعت شود احساس بهتری داشته باشیم، اما در درازمدت ریشۀ انگیزۀ ما را می‌خشکاند، ما را از رسیدن به اهداف و آرزوهایمان بازمی‌دارد و با احساس نامیدی و شکست و جاماندگی رهایمان می‌کند. اگر واقعاً می‌خواهیم در زندگی‌مان رو به جلو حرکت کنیم، با جهان در آمیزیم و احساس باانرژی‌بودن بکنیم، لازم است از تفکر مثبت فراتر برویم، همان‌طور که از موانعی که بر سر راهمان هستند عبور می‌کنیم. با مرتبط‌کردن رؤیاهایمان به واقعیت می‌توانیم عظیم‌ترین انرژی‌هایمان را آزاد کنیم و در زندگی‌مان به‌طور قابل‌توجهی پیشرفت کنیم.

از این رو ایشان به این مسئله اینگونه پرداختند  با طرح این سوال که اگر تفکر مثبت بهترین راه حل نیست، چاره چیست؟ پاسخی که  به دست آورده‌اند تلفیق رؤیاها و واقعیت است. 

woop:  یک فرآیند چهار مرحله ای است که در ابتدا باید تعیین کنیم که wish  یا همان آرزو و رویایی که در سر داریم چیست و بدنبال چه هستیم؟ در مرحله دوم outcoms یا نتیجه هایی که از این رویا برایمان حاصل می شود چیست؟ آیا ارزشی به دنیا اضافه می کنیم و چه پیامدی دارد؟ در مرحله سوم obstacles موانع و مشکلات احتمالی که در راه رسیئپدن مان به آن هدف و رویایمان بر می خوریم می باشد، چیست؟ و نهایتا در مرحله آخر plan یا برنامه ای که برای پاسخ به موانع احتمالی باید بریزیم چیست ؟ یعنی اگر …. انگاه …… انجام دهیم. 

با بکار بردن این سیکل می توانیم به هدفمان قطعا دست بیابیم.

برای اطلاعات بیشتر درباره این مقاله می تئانید به سایت http://tarjomaan.com/neveshtar/8247/ مراجعه کنید.

این پست دارای یک نظر است

  1. جالب بود

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو
×
×

سبد خرید